2. novada pārvaldes vadītājam pasniegta pirmā Jaunsardzes medaļa

05.05.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

25. aprīlī Rēzeknē, 2. novada pārvaldē, par nozīmīgu ieguldījumu Jaunsardzes kustības attīstībā tika pasniegta pirmā Jaunsardzes medaļa ilggadējam 2. Novada pārvaldes vadītājam Jurim Lelim.

Juris Lelis, kurš profesionālo dienestu uzsāka 1992. gadā, Jaunsardzē darbojas kopš 1993. gada, kad uzsāka savas darba gaitas kā brīvprātīgais jaunsargu instruktors Zemessardzes 32. bataljonā. Vairāku gadu garumā brīvprātīgi organizēja jaunsargu nometnes un pasākumus, veicinot jaunu jaunsargu pievienošanos kustībai “Jaunsardze”.

Pēc reformām Jaunsardzes kustības vadībā, no 1996. līdz 2000. gadam jau oficiāli strādāja kā jaunsargu instruktors 32. Zemessardzes bataljonā.  

2000. gadā¸ dienējot Zemessardzes 3. brigādē, kļuva par jaunsargu vadītāju visam Latgales reģionam. Savukārt, kad 2003. gada nogalē Jaunsardze tika atdalīta no Zemessardzes un tika izveidots Jaunsardzes centrs, Lelis turpināja darbu kā 2. novada nodaļas vadītājs.

Šo gadu laikā J. Lelis ir pilnveidojis Jaunsardzes kustību Latgales novadā, tostarp attīstījis un popularizējis šo kustību, veidojot salidojumus, dažāda mēroga sporta sacensības, nostiprinājis sadarbību ar Latgales reģiona pašvaldībām un sekmīgi īstenojis valsts aizsardzības mācības ieviešanu.

Pasniedzot Jaunsardzes medaļu, Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants A. Mirbahs atzinīgi novērtēja J. Leļa darbību šo gadu garumā: ”Jaunsardzes centra 2. novada pārvaldes vadītājs Juris Lelis ar savu patriotisko nostāju un darba tikumu kalpo ikvienam centra darbiniekam par piemēru. Jura atstātais mantojums mērāms neskaitāmo jaunsargu rindās, kuri tagad kļuvuši par īsteniem Latvijas patriotiem”.

2018. gadā Jaunsardzes centrs sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju sāka veidot Jaunsardzes apbalvojumus – trīs pakāpju medaļu.

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti mācību gada ievaros izstrādāja dizainparaugus un prototipus Jaunsardzes apbalvojumiem, kas turpmāk motivētu Jaunsardzes centra darbiniekus, karavīrus un jaunsargus personīgajai un profesionālajai izaugsmei, kā arī varētu tikt izmantoti, lai izteiktu pateicību sadarbības partneriem.

Izstrādātie darbi tika rūpīgi atlasīti un izvērtēti, kā rezultātā tika lemts, ka medaļu dizaina autors būs Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina fakultātes 4. kursa students Mārtiņš Pundurs.

2021. gada nogalē Jaunsardzes apbalvojumu prototipi un dizainparaugi saņēma pozitīvu novērtējumu un atzinumu no Valsts heraldikas komisijas, tādejādi tie ir nodibināti un turpmāk tiks piešķirti saskaņā ar Jaunsardzes centra apbalvojumu nolikumu.


Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas 
sabiedrisko attiecību speciāliste
Katrīna Tiltiņa
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: katrina.tiltina@jc.gov.lv