04/29/2015 - 00:00
Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 19. līdz 23. aprīlim Grundzāles pamatskolas meiteņu komanda, kas trenējas Smiltenes BJSS, ar panākumiem piedalījās Pasaules skolēnu čempionātā orientēšanās sportā Turcijā.

Agnija Caune kļuva par Pasaules skolēnu čempioni vidējā distancē. Grundzāles pamatskola komandu vērtējumā W2 skolu grupā ieguva 2. vietu. Komandā startēja Agnija Caune un jaunsardzes ― Elīna Skopāne un Zanda Stabiņa.

No kreisās ― Elīna Skopāne, Zanda Stabiņa, Signe Sirmā.

Signe Sirmā startēja izlašu grupā, kur garajā distancē izcīnīja 27. vietu no 44 dalībniecēm un vidējā distancē dalītu 10. vietu ar Spānijas sportisti. Signei vislabāk veicās sacensību pēdējā dienā, kur tika izlozētas komandas tā, lai komandā būtu dalībnieki no dažādām valstīm. Šeit viņa kopā ar Skotijas un Portugāles pārstāvjiem izcīnīja 3. vietu 178 komandu konkurencē.
Uzdevums bija trijatā apmeklēt 68 kontrolpunktus individuāli skrienot, satikties pa ceļam trijos kontrolpunktos, kuros bija jāatzīmējas reizē un reizē arī jāfinišē.

Grundzāles pamatskolas meitenes, kurā startēja arī jaunsardzes Elīna Skopāne un Zanda Stabiņa,  komandu vērtējumā izcīnīja 2. vietu. Latvijas izlases meitenes, kur startēja arī Signe Sirmā, palika 4. vietā. Kopvērtējumā uzvarēja Jaunzēlandes skola. Vidējā distancē Agnija Caune kļuva par Pasaules skolēnu čempioni, Elīnai Skopānei ― 5. vieta un Zandai Stabiņai 9. vieta. Garajā distancē ― 10. vieta Elīnai Skopānei, 12. vieta Zandai Stabiņai, 13. vieta Agnijai Caunei.

W2 skolu grupā startēja 54 meitenes no 12 valstu skolu komandām. Nākošais pasaules skolēnu čempionāts notiks Itālijā pēc diviem gadiem.