Jaunsargu vienību nometne “Bebra taka 2017”

04/05/2017 - 00:00
Nometnes
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 1. līdz 2. aprīlim Ķeipenes un Madlienas teritorijās notika Rīgas, Baldones, Salaspils, Ogres un Madlienas jaunsargu vienību nometne “Bebra taka 2017”. Nometnē piedalījās 56 labākie vienību jaunsargi, kuru zināšanas, pieredze un rūdījums ļāva izmēģināt spēkus, lai finālā iegūtu šo šķietami niecīgo uzšuvīti ar bebra attēlu.

“Bebra takas” tradīcija tika aizsākta pirms 4 gadiem un šogad šī bija jau 4. nometne. “Bebra takas” nolikums paredz, ka nometnē drīkst piedalīties jaunsargs, kurš Jaunsardzē piedalās vismaz divus gadus. 36 stundu laikā no jaunsarga tiek prasīta izturība orientējoties 10 km lielā distancē, spēja pārvarēt dažādus šķēršļus, savas pajumtes un vakariņu pagatavošana, kā arī, zināšanu bloks, kurā tiek pārbaudītas zināšanas topogrāfijā, medicīnā, lauku kauju iemaņās, tūrismā, vēstures zināšanās un precizitāte šaušanā. Otrās dienas rīts sākās pulksten piecos no rīta, šajā nometnē tas bija īpaši interesants biezās miglas dēļ. Pēc nakts vietas nokopšanas sākas noslēguma fāze – “Bebra taka”. Jaunsargi pa pāriem saņēma nesamo koku, kas imitēja bebra uzvedību dabā. Ar šo priekšmetu sākās pārgājiens 7 km garumā, pa mežiem, purviem un beidzās dīķa krastā. Pēc instruktāžas jaunsargi sagatavoja ekipējumu fināla šķēršļa pārvarēšanai un, kad jaunsargs bija gatavs pildīt uzdevumu, viņš devās ūdenī un veica 15 m garu peldi.

Šī pelde parasti jaunsargam ir rīta rosme, rūdīšanās un pamošanās vienlaicīgi. Lai gan ūdens bija auksts, tomēr, nokļuvuši otrā krastā, jaunsargi bija ar smaidu sejā, sārtiem vaigiem un gandarījumu par paveikto. Pēc tam jaunsargi devās uz apkurināmo telti pārģērbties. Pēc jautrajiem smiekliem spriežot, visas iepriekšējās diennakts grūtības un negulētā nakts bija pazudusi nebūtībā.

Nometnes noslēgumā notika rezultātu apkopojums un grūtākais darbs instruktoriem, jo bija jāizlemj, kuri ir pelnījuši saņemt “Bebra uzšuvi”. Lai taka nezaudētu savu vērtību un uzšuves nebūtu katram jaunsargam, kopējais jaunsargu skaits, kas saņem šo uzšuvīti, parasti nav lielāks par 12 jaunsargiem. Tāpēc šo apbalvojumu saņem tikai paši labākie un zinošākie jaunsargi.

Raksta autori: Justīne Atiķe un Kristaps Kancāns