Noslēdzās Ukrainas policistu bērnu nometne Jūrmalā

08/11/2023 - 14:13
Nometnes
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
JC sabiedrisko attiecību speciālists

10. augustā ar svinīgu brīdi Jūrmalā noslēdzās Jaunsardzes centra, Valsts policijas un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības rīkotā nometne jaunsargiem un Ukrainas policistu bērniem. Nometnē piedalījās 16 jaunsargi un 26 bērni no Ukrainas, kuri bija atbraukuši uz Latviju no Mikolajivas, Černihivas, Kirovogradskas, Poltavass, Hmeļņickas un Ivanofrankivskas reģioniem. 

Nometnes noslēgumā tās dalībniekus uzrunāja Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kutsevols un Valsts policijas priekšnieks pulkvedis Armands Ruks. 

A. Kutsevols savā uzrunā pateicās visiem nometnes organizatoriem un Jaunsargu instruktoriem par nometnes realizāciju, kā arī pateicās arī bērniem, ka viņi atrada  iespēju atbraukt uz šo nometni. Turpinot savu uzrunu, vēstnieks uzsvēra to, cik ļoti nozīmīga ir palīdzība, ko Latvija sniedz Ukrainai. 

A. Ruks, tiekoties ar nometnes dalībniekiem, izteica atzinības vārdus visiem, kas palīdz Ukrainai šajā laikā, kā arī īpaši uzsvēra Latvijas un Ukrainas tautu draudzīgās attiecības.

Bērni nometnes laikā piedalījās dažādās aktivitātēs, iepazīstot Latvijas kultūru un vēsturi, devās ekskursijās uz dažādām Latvijas pilsētām, ciemojās pie Valsts policijas kinologiem un hipologiem, devās izbraucienā ar Valsts policijas un Valsts robežsardzes patruļkuģi, iepazinās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta transportu un iejutās ugunsdzēsēja-glābēja lomā. Jaunieši apmeklēja arī ūdens atrakciju parku, muzejus, piedalījās foto orientēšanās spēlē Vecrīgā un citās aktivitātēs.

Nometne norisinājās no 1. līdz 10. augustam.

Latvijas aizsardzības nozare regulāri sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem, viņu ģimenēm un civiliedzīvotājiem. 

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
Vecākais referents
Tomass Atte
Tālrunis +371 6733 5390
E-pasts: tomass.atte@jc.gov.lv