Jaunsardzes 30.gadu jubilejas svinības!

12/02/2022 - 13:29
Pasākumi
Information prepared by
Jaunsardzes centrs

Par godu Jaunsardzes kustības 30. pastāvēšanas gadadienai, 2022. gada 30. novembrī notika Jaunsardzes centra rīkots jubilejas svinīgais pasākums.

Jaunsargi, jaunsargu instruktori un Jaunsardzes centra darbinieki devās svinīgā gājienā no Pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa līdz Brīvības piemineklim, kur kopā nolika ziedus. No Brīvības pieminekļa gājiena dalībnieki devās uz svinīgo svētbrīdi Doma baznīcā. Gājiena muzikālo pavadījumu nodrošināja Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris. 

Svinīgajā pasākumā, kas norisinājās ATTA Centrā, jaunsargus, Jaunsardzes centra darbiniekus, karavīrus un viesus, ar Valsts prezidenta Egila Levita sveicienu, uzrunāja Latvijas Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš. Jaunsardzes centrs apsveikumus saņēma  arī no Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra doktora Arta Pabrika, Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa, Jaunsardzes centra direktora pulkveža Aivja Mirbaha un ārzemju sadarbības partneriem no lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas.

Jaunsardzes centra direktors pulkvedis Aivis Mirbahs labākajiem jaunsargiem, jaunsargu instruktoriem un darbiniekiem pasniedza Jaunsardzes centra apbalvojumus - goda rakstus, atzinības rakstus un medaļas.

Svinīgā pasākuma kulminācijā tika pirmatskaņota Jaunsardzes himna “Te ir manas mājas”, kuru sacerēja un izpildīja Dons.

Jaunsardzes kustība tika izveidota 1992. gada 30. novembrī un ir lielākā bezmaksas bērnu un jauniešu kustība Latvijā. Tā ir kustība, kuras mērķis ir jauniešu izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības un fizisko spēju attīstība. Jaunsardzē jaunieši iestājas brīvprātīgi. Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem. Pašreiz Jaunsardzē piedalās nedaudz vairāk kā 7000 jaunieši.

Foto: Gatis Dieziņš