Valsts aizsardzības mācības pilotprojekta noslēguma sanāksme

09/30/2020 - 14:03
Valsts aizsardzības mācība (VAM)
Information prepared by
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

23. septembrī Aizsardzības ministrijā norisināsies Valsts aizsardzības mācības pilotprojekta noslēguma sanāksme, kurā izglītības iestāžu pārstāvji prezentēs sasniegtos rezultātus, kā arī apspriedīs jaunās mācību programmas turpmāk sasniedzamos mērķus.

“Divu gadu laikā Valsts aizsardzības mācība vairākās izglītības iestādēs ir guvusi augstu skolēnu interesi, kas apliecina jaunās paaudzes izpratni par demokrātisko vērtību nozīmīgumu, kā arī savu lomu šo vērtību aizsargāšanā. Esmu pārliecināts, ka pilotprojekta laikā gūtās atziņas sniegs būtisku ieguldījumu jauniešu izglītošanā, kā arī visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā un pilnveidošanā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 

Lai pateiktos par uzņēmību un pašaizliedzīgu iesaistīšanos valstiski nozīmīgajā projektā, A. Pabriks piešķirs Aizsardzības ministrijas Goda rakstu 13 izglītības iestādēm.

Valsts aizsardzības mācība 2018. gadā kā pilotprojekts tika ieviesta četrpadsmit Latvijas skolās. Plānots, ka no 2024.gada valsts aizsardzības mācība būs obligāts mācību priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.   

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Pagājušā gada 11. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par valsts aizsardzības mācības ieviešanu un Jaunsardzes attīstību līdz 2027. gadam un tam piešķirto finansējumu.

Savukārt 2019. gada 3. septembrī Ministru kabinets apstiprināja noteikumus par jaunā vidējās izglītības standarta pakāpenisku ieviešanu, kurā iekļauta arī valsts aizsardzības mācības apguve.

Lasīt vairāk: Valsts aizsardzības mācības pilotprojektā iesaistīto skolu direktori šo pieredzi vērtē atzinīgi, Sargs.lv

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv