Karavīru bērni no Ukrainas iepazīst Latgali

08/12/2019
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Jaunsardzes centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

No 29. jūlija līdz 2. augustam Jaunsardzes centrs organizē nometni Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērniem. Šāda veida nometne Latvijā jau norisinās jau trešo gadu pēc kārtas, bet Latgalē – Maltas vidusskolā - tā notika pirmo reizi.

Piecu dienu garumā bērni tika iepazīstināti ar Latgales kultūru, tradīcijām un latviešu valodu. Ik dienu tie apmeklēja nozīmīgākas vietas Latgalē, bet atmiņā, kā viņi paši atzina, visvairāk viņiem palika Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika un piedzīvojumu parks "Daugavpils Tarzāns". Abi šie apskates objekti viņiem likās teritoriāli ļoti iespaidīgi, pateicoties saviem plašumiem un izmēriem. Katra ekskursija uz jaunu vietu bija kā noslēpums, jo viņi nevarēja iedomāties, kas notiks un kas interesants būs jādara, kādā saunā atzina nometnes dalībnieks no Ukrainas. Nometnes programma bija piesātināta ar dažādām aktivitātēm- ziepju vārīšana, jāšana ar zirgu, piedzīvojumu trases iešana, piekariņa veidošana, vakara sporta spēles un daudz citu.

30. jūlijā nometnē tika organizēta viesu diena, kuras laikā viesojās un tās dalībniekus uzrunāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš un Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Mišenko (Olexandr Mischenko).

Lai Ukrainas bērniem būtu iespēja labāk iepazīt arī Jaunsardzi un tās aktivitātes, nometnē dažādas aktivitātes organizēja jaunieši no Jaunsargu pašpārvaldes. “Zinot šo bērnu situāciju, mēs, kā Jaunsardzes pašpārvaldes locekļi, centāmies maksimāli viņus atbalstīt un komunicēt par to, kas viņu sejās rada smaidu. Tā arī bija mūsu galvenā misija, sniegt garīgo atbalstu un prieku,” atzina jaunsargs Alise Samsanoviča. Katru vakaru Ukrainas bērniem tika rīkotas aktivitātes, kurās viņi sevi varēja pārbaudīt uz ātrumu, reakciju, uzmanību un atmiņu, lai gan ne visi vēlējās piedalīties šajās aktivitātēs, tad viņiem tika piedāvātas alternatīvas - futbols, volejbols un citas sporta aktivitātes.

Šī nometne daudziem bija kā atspēriens kaut kam vairāk, citiem tā palīdzēja morāli, bet gan mums tā parādīja, cik ļoti ir jāciena tas, kas mums ir. Liels paldies katram, kurš bija daļiņa no šīs nometnes, jo kopā - mēs veidojam vēsturi”, nometnei noslēdzoties teica Alise S.

Tradīciju organizēt nometni karavīru bērniem no Ukrainas Jaunsardzes centrs uzsāka 2017. gadā, lai viņi varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos.

Latvijas aizsardzības nozare jau sesto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests un Psihologu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.


Lasi : Pabriks: Mūsu galvenais uzdevums nometnē Ukrainas bērniem ir sagādāt viņiem prieku un radīt vēlmi atgriezties Latvijā

 

Informāciju sagatavoja:

 

Jaunsardzes centra

Plānošanas un organizācijas departamenta

Plānošanas nodaļas sabiedrisko

attiecību speciāliste

Katrīna Tiltiņa

Tālrunis +37167335389
E-pasts: katrina.tiltina@jic.gov.lv