Noslēgusies 2. novada nodaļas jaunsargu nometne „Jaunsardzei – 20”. Rezultāti.

Nometnes
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Laikā no 2012. gada 29. oktobra līdz 1. novembrim Balvos notika Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 2. novada  nodaļas jaunsargu nometne „Jaunsardzei – 20”. Nometnē piedalījās 270 jaunsargi. Nometnes darbību nodrošināja 30 darbinieki.

Nometnes pirmajā dienā jaunsargi piedalījās vienību sacensībās orientēšanās sportā „Iepazīsti Balvus”. Sacensībās risinājās ļoti spraigi, 5,2 km pavēles distancē, ar 15 kontrolpunktiem. Pirmo vietu ieguva mājinieki – 301. Balvu jaunsargu vienība ar rezultātu 41:11 min. Vienības instruktors Valdis Sērmūkšs. Otro vietu izcīnīja 206. Gulbenes jaunsargu vienība, instruktore Lāsma Gabdulļina uzrādot rezultātu 44:56 min., un trešo vietu izcīnīja 207. Jaungulbenes jaunsargu vienība ar rezultātu 46:36 min.

Apkopojot rezultātus orientēšanās teorētiski klasē, izmantojot kompasu un karti pirmo vietu ieguva 206. Gulbenes jaunsargu vienības jaunsargs Laura Igaviņa, otro – 308. Krāslavas jaunsargu vienības jaunsargs Kira Kuzmina un trešo 304. Ludzas jaunsargu vienības jaunsargs Vladislavs Onufrijevs.
Ierindas skatē pirmo vietu vadu sastāvā ieguva 305. Rēzeknes jaunsargu vienība, otro vietu – 212. Varakļānu un 314. Jēkabpils un  315. Krustpils jaunsargu vienības, trešā vieta tika 301. Balvu, 302. Tilžas un 306. Maltas jaunsargu vienībai.

Savukārt jaunsargu fiziskajā sagatavotībā tika vērtēti testi roku saliekšanā un iztaisnošanā, ķermeņa augšdaļas pacelšanā un atspoles skrējienā. Pirmo vietu vadu sastāvā izcīnīja 303. Kārsavas, 309. Daugavpils, 208. Lejasciema un 206. Gulbenes jaunsargu vienības.

Jaunsargi sacentās arī dažādās sporta stafetēs, 1. vieta – 305. Rēzeknes, 2. vieta – 208. Lejasciema un 3. vieta – 303. Kārsavas vienībām.
Nometnes noslēgumā vienību kopvērtējumā uzvarēja 206. Gulbenes vienība, otro vietu ieguva 305. Rēzeknes vienība un savukārt godalgoto trešo vietu izcīnīja 308. Krāslavas vienība.

Nometnes laikā ne tikai sportoja, bet arī  apguva praktiskās iemaņas ierindas mācībā, pirmās palīdzības sniegšanā, darbības ar ieročiem, LKI, tūrismā.

Paldies par atbalstu Balvu novada domei, Balvu Valsts ģimnāzijai, Balvu pamatskolai par sniegto palīdzību pasākumā sekmīgai norisei, kā arī paldies Balvu pilsētas iedzīvotājiem par sapratni.