Par Jaunsardzes centra novadu pārvalžu teritoriālajām izmaiņām

06/03/2024 - 09:36
Jaunsardze
Information prepared by
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

Par Jaunsardzes centra novadu pārvalžu teritoriālajām izmaiņām Jaunsardzes centra Novadu pārvalžu teritoriālajās izmaiņas, kas stājās spēkā no 01.06.2024, ir svarīgs solis, lai nodrošinātu efektīvu Valsts aizsardzības mācības (VAM) īstenošanu vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs, izlīdzinot VAM pasniedzēju slodzi starp Novadu pārvaldēm.

Jaunā Novadu pārvalžu teritoriālā reforma ir rūpīgi plānota, saglabājot pašreizējo 5 Novadu pārvalžu modeli:

 • 1. novada pārvalde (Kurzeme) ietvers valstspilsētas Liepāju un Ventspili, kā arī Kuldīgas, Saldus, Talsu, Ventspils un Dienvidkurzemes novadus. Turpmāk 1. novada pārvaldes pārziņā būs arī valstspilsēta Jūrmala, Tukuma un Mārupes novadi, kas iepriekš bija 5. novada pārvaldes pakļautībā.
   
 • 2. novada pārvalde (Latgale) ietvers valstspilsētas Rēzekni un Daugavpili, Aizkraukles, Ludzas, Rēzeknes, Krāslavas, Līvānu, Preiļu, Augšdaugavas, Jēkabpils un Ogres novadus. Ogres novads iepriekš bija 4. novadu pārvaldes pakļautībā.
   
 • 3. novada pārvalde (Vidzeme) ietvers Cēsu, Limbažu, Smiltenes, Valkas, Valmieras, Gulbenes, Madonas, Alūksnes, Varakļānu un Siguldas novadus. Turpmāk 3. novada pārvaldes pārziņā būs arī Saulkrastu, Ādažu, Salaspils, Ropažu novadi un Balvu novadi un valspilsētas Rīgas sekojošās apkaimes, kas iepriekš bija 5. novada pārvaldē – Jugla, Ķengarags, Mežciems, Teika, Pļavnieki, Suži, Bukulti, Berģi, Brekši, Dreiliņi, Šķirotava, Rumbula un Dārziņi.
   
 • 4. novada pārvalde (Zemgale) ietvers valspilsētu Jelgavu, kā arī Jelgavas, Dobeles, Bauskas novadus. No 5. novada pārvaldes tiks pārdalītas Olaines Ķekavas novadi un sekojošās valstspilsētas Rīgas apkaimes – Āgenskalns, Bieriņi, Bolderāja, Daugavgrīva, Dzirciems, Iļģuciems, Imanta, Zasulauks, Ziepniekkalns, Zolitūde, Voleri, Buļļi, Kleisti, Spilve, Ķīpsala, Torņakalns, Beberbeķi, Mūkupurvs, Šampēteris, Pleskodāle, Atgāzene, Salas, Bišumuiža un Katlakalns.
   
 • 5. novada pārvalde (Rīga) ietvers tikai valstspilsētas Rīgas apkaimes – Avoti, Brasa, Centrs, Grīziņkalns, Pētersala-Andrejsala, Purvciems, Skanste, Čiekurkalns, Dārzciems, Maskavas forštate, Sarkandaugava, Vecmilgrāvis, Vecāķi, Mangaļsala, Vecdaugava, Trīsciems, Jaunciems, Milgrāvis, Kundziņsala, Mežaparks un Vecpilsēta.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Ministru kabinets pieņēmis grozījumus vispārējās vidējās izglītības standartā, kas paredz, ka no 2024. gada 1. septembra vidējās izglītības programmā kā obligātais mācību priekšmets tiks iekļauta VAM īstenošana.

Karte
Jaunsardzes centra Novadu pārvalžu teritoriālās izmaiņas, kas stājās spēkā no 01.06.2024.