Noslēgušās valsts aizsardzības mācības nometnes Alūksnes un Kuldīgas novados

06/14/2023 - 14:26
Valsts aizsardzības mācība (VAM)
Information prepared by
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

11. jūnijā militārajos poligonos “Lāčusils”, Alūksnes novadā un “Mežaine”, Kuldīgas novadā noslēdzās valsts aizsardzības mācības 1. mācību gada (VAM 1.m.g.) nometnes 10. klašu skolēniem un 1. vai 2. kursa audzēkņiem no profesionālajām izglītības iestādēm.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons jauniešiem norādīja, ka VAM 1 nometnes sekmīga pabeigšana atstās lielu ietekmi uz viņu turpmāko dzīvi, jo jaunieši, neskatoties uz grūtībām, ir spējuši tās pārvarēt un paveikuši lietas, ko ārpus savas komforta zonas ikdienā nebija darījuši, kā arī aicināja turpināt mācības un nākošgad pieteikties un tikties VAM 2 nometnē.

Šogad VAM 1 nometni pabeidza 81 jaunietis “Lāčusilā” un 69 jaunieši “Mežainē”.

Nometņu laikā jaunieši papildināja savas ierindas, ieroču apmācības, šaušanas, maskēšanās, patvēruma ierīkošanas, pirmās palīdzības, orientēšanās un citas prasmes. Vakaros pēc mācībām notika dažādas aktivitātes, kas palīdzēja jauniešiem iepazīties un saliedēties.

VAM 1 apmācāmie devās ekskursijās, atbilstoši savam novadam, iepazīstot tādus Latvijas vēsturei nozīmīgus notikumus kā Liepājas aizstāvēšana Bermontiādes laikā, Rēzeknes atbrīvošana, Cēsu kaujas un Ziemassvētku kaujas.

Savukārt Iekšlietu ministrijas sagatavotajās prezentācijās varēja iepazīties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Robežsardzes darbu un karjeras iespējām.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

Šogad tiek organizētas četras valsts aizsardzības mācības nometnes, no kurām trešā – VAM23 aprobācijas nometne norisināsies no 1. jūlija līdz 23. jūlijam militārajā poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā. Valsts aizsardzības mācības 23 dienu nometne apvienos divu mācību gadu noslēgumu nometnes vienā. Ceturtā nometne VAM 2.m.g. norisināsies no 26. jūlija līdz 5. augustam militārā poligonā “Mežaine”, Kuldīgas novadā.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Aiva Priedīte - Tirziņa
Tālrunis +371 67335389
E-pasts: aiva.priedite@jc.gov.lv