Pārgājiens un jaunsargu svinīgais solījums Morē

05/30/2023 - 14:34
Pasākumi
Information prepared by
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

29. aprīli Siguldas, Limbažu, Cēsu un Saulkrastu novadu jaunsargiem notika vienas dienas pasākums, kura laikā jaunsargi devās teju 20 km garā pārgājienā ar uzdevumiem, apmeklēja Mores kauju muzeju, Mores kauju piemiņas parku un deva jaunsargu svinīgo solījumu.

Pasākuma dienu jaunsargi uzsāka Siguldā, no kurienes tika uzsākts ceļš uz Mori, pa ceļam veicot tādus uzdevumus kā attāluma noteikšana līdz objektiem, apvidus novērošana un objektu atrašana, improvizēto nestuvju sagatavošana, cietušā pārvietošana un citi uzdevumi. Pārgājiena laikā jaunsargi apstājās pie 1917. gadā kritušo latviešu strēlnieku kapiem un Mores kaujās 1944. gadā kritušo latviešu karavīru kapiem, kur izrādīja cieņu ar klusuma brīdi.

Ierodoties Morē pirmā pieturvieta bija Mores kauju muzejs, kurā jaunsargiem bija iespēja apskatīt dažādas militārās tehnikas vienības, ieroču eksponātus un vispusīgi izzināt Mores vēsturisko fonu muzeja gida vadībā. Kā atzina paši jaunsargi, muzejā īpaši patika iespēja izpētīt militārās tehnikas eksponātus.

Nākamā pieturvieta bija Mores kauju piemiņas parks, kur Jaunsargiem bija iespēja gan apskatīt pašu Mores kauju vietu, gan pašā notikumu vietā uzzināt daudz interesantu faktu par Mores kaujām no NBS majora Jāņa Slaidiņa.

Pēc izzinošās lekcijas un Mores kauju notikumu vietas apskates jaunsargi devās uz jaunsargu svinīgā solījuma došanas vietu, Mores Tautas namu, kur viņus jau gaidīja tuvinieki, kuri ieradās svinīgo pasākumu vērot klātienē. Pasākuma vadītājs jaunsargu instruktors Jānis Vanags izsaka īpašu pateicību par atbalstu jaunsargu svinīgā solījuma pasākuma organizēšanā Mores Tautas nama vadītājai Sintijai Laizānei.

JSI Jānis Vanags: “Jaunsargu dienas pasākums iekļāva vairākus elementus, kuri savstarpēji veidoja vienotu konceptu. Jaunsarga svinīgā solījuma došana ietver apņemšanos nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai dzimtās zemes un Latvijas tautas labā, lai šo solījuma daļu akcentētu, tika izlemts pirms solījuma veikt gan nepilnus 20 kilometrus garu pārgājienu ar uzdevumiem, kas kalpoja kā svaigs apliecinājums tam, ka jaunsargi patiesi ir gatavi nežēlot savus spēkus un prātu noteikta mērķa sasniegšanai, gan iekļaut patriotiski izzinošu pasākumu ciklu Latvijas militārajā vēsturē vienā no nozīmīgākajām vietām, Morē, kas kalpoja kā svinīgā solījuma nozīmi akcentējošs bloks mentālajā plaknē.”

Siguldas pilsētas un tuvējās apkārtnes interesentiem ir iespēja uzdot interesējošos jautājumus Siguldas vienības jaunsargu instruktoram Jānim Vanagam.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
3. Novada pārvaldes
Jaunsargu instruktos
Jānis Vanags
Tālr.: +371 28662481
E-pasts: janis.vanags@jc.gov.lv