Aizsardzības ministrijā notiks sanāksme par valsts aizsardzības mācības ieviešanu vēl 48 Latvijas skolās

03/28/2019 - 00:00
Valsts aizsardzības mācība (VAM)
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Piektdien, 29. martā, plkst. 10.00 aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs Aizsardzības ministrijā tiksies ar 48 Latvijas skolu pārstāvjiem, lai pārrunātu valsts aizsardzības mācības ieviešanu un īstenošanu 2019./2020. mācību gadā.

Sanāksmē būs pārstāvētas Latvijas skolas, kuras līdz 1. martam atsaucās Jaunsardzes un informācijas centra aicinājumam nākamajā mācību gadā ieviest valsts aizsardzības mācību kā obligāti piedāvājamo izvēles priekšmetu un tika atzītas par atbilstošām drošu un kvalitatīvu valsts aizsardzības mācības nodarbību norises nodrošināšanai.

Kopumā nākamajā mācību gadā valsts aizsardzības mācību plāno īstenot 61 Latvijas skola, tostarp, Kalnu, Tilžas, Alūksnes, Zemgales, Skaistkalnes, Jaunjelgavas, Raunas, Kalnciema, Balvu profesionālā, Staiceles Sporta profesionālā, Daugavpils 16., Rīgas 28. un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, kuras turpinās 2018. gada septembrī uzsākto valsts aizsardzības mācības pilotprojektu. 

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas. Pirmā valsts aizsardzības mācības nometne norisināsies no 3. līdz 12. jūnijam Alūksnē, un tajā savu dalību šobrīd ir apstiprinājis 101 skolēns, kurš savā skolā apgūst valsts aizsardzības mācību.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

 

Informāciju sagatavoja:

 

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

 E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv